میر علی اصغر الموسوی

دیپلمات برجسته آذربایجانی

میر علی اصغر الموسوی

دیپلمات برجسته آذربایجانی

میر علی اصغر الموسوی

سوابق:
نمایندگی استانداری آذربایجان شرقی(شامل استان اردبیل)در امور سیاسی_اجتماعی نوار مرزی شوروی و تأسیس جهاد سازندگی منطقه مرزی خداآفرین،حضور در جبهه های جنگ، مسئول اکیپ راهسازی و احداث «جاده وحدت» جهت شکست حصر آبادان، فرماندهی ستاد پشتیبانی جنگ آذربایجان، سفیر جمهوری اسلامی ایران در سودان_ کلمبیا، سفیر اکردیته جمهور اسلامی ایران در پاناما، کاردار جمهوری اسلامی ایران در نیکاراگوئه، نفر دوم کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در باکو، رئیس اداره اول آسیای غربی کارشناس اداره دوم سیاسی (بلوک شرق)، مدرس دانشگاه، محقق و نویسنده، کاندیدای لیست امید برای نمایندگی مجلس دهم از حوزه تبریز، آذرشهر و اسکو، نائب رئیس شورای اصلاح طلبان استان آذربایجان شرقی،
مدیر پرژه های عمرانی و ساختمانی و اقتصادی در داخل و خارج کشور
نماینده تام الاختیار استاندار آذربایجان شرقی و شهردار تبریز دکتر خدابخش و مهندس شهین باهر در ستاد تبریز 2018

آخرین نظرات
  • ۲۲ ارديبهشت ۹۵، ۱۷:۴۴ - طاها میرویسی
    مبارک!
  • ۱۷ فروردين ۹۵، ۱۴:۵۴ - طاها میرویسی
    مهم تره

۴ مطلب در فروردين ۱۳۹۶ ثبت شده است

بیانیه رسولانه وپیامبر گونه جناب آقای سعید جلیلی مرا شدیدا تحت تاثیر قرارداد. کلماتی حکمیانه ومحتوایی خدا پسندانه، یاد بیانیه انتخاباتی دیگر سروران افتادم بعضی ملحم از بهار و مبشر حلول بهار ودیگری فقط بخاطر نصرت الهی و آن دیگری فقط بخاطر مردم و برای مردم وارد عمل شده اند. خواه باحضورشان در انتخابات بصورت مستقیم، یا باحضور درصحنه بعناوین مختلف برای یاری یاوران بحق ملت، فقط بخاطر رهایی مردم همیشه در صحنه بیچاره. که به تعبیر حضرات  در دست یک مشت مدیر نالایق خود باخته، ...اسیرند. و از زندگی موافق شاءنشان برخور دار نیستند. ومنتظر سرداران شمشیر بدستی هستند که بی امان بافقر وفاقه به ستیز بر خیزند. وباید گفت دست مریزاد وبارک الله به این حذاقت وتشخیص الحق این حکمیان درد آشنا ودرد شناس که صدالبته قابل تقدیرند.
ولیکن عرض وسئوال کوچکی داشتم.
برادران بزگوران و سرورانی که خود را مصداق بارز رجال سیاسی میدانید ونیت قربه اللهی خود به صدای رسا اعلام وبر پیشینه اجرایی،... خود اتکا، و وعدها می دهید.
آیا این ملت در اثر یک بلای آسمانی ناگهانی بدین مصیبت ها گرفتار شده؟ و یا این مرض مرضی است مزمن که ریشه در سالها دارد در همان روزگار آنیکه حضرات بزگوار هر کدام منصبی عالی واثرگذار داشتید. وهرکدام گوشه از کارهای اجرایی کشور را عهده دار بودید. این مریض در همه این مدت با همه این دردها دست به گریبان بود.
آقایان رحم کنید شما ها و ما ها همان کسانی هستیم که چون 22 بهمن میرسد از بهشت خود و مسئولین ساخته بعداز انقلاب سخن میرانیم وچون انتخابات فرا میرسد از جهنم، دیگران ساخته سخن میرانیم. که با نفس ابراهیمی ما تبدیل به بهشت خواهد شد و چون به آخر مطاف میرسیم فریاد بر می آوریم که نشد و نگذاشتند. شما را بخدا این جملات پرطمطراق عرفانی ورجزهای رستم مانه یتان را کمی رقیق بفرمایید. این کشور هرچه است ما ساخته ایم اگر خوب است اگر بدست پای ریش من وشماست.
اگر دزدی هست وفساد؟ شما مدعی العموم بودید.
اگر فقراست شما رئیس جمهور بودید. اگر قاچاق پدر اقتصاد مملکت را در می آورد شما مسئول مبارزه با قاچاق بودید.
این ملت که جز تصدیق تان چاره ای نداشت و ندارد. فقط کم نمک به زخمش بپاشید. پبشنهادی هم دارم، اگر این بزگوران که قصد ناخدایی دارند؟ وتعدادشان الحمد الله هم اندک نیست اگر در مسئولیت خود خادمین ملت بودند آیا جایی برای خائنین بود؟!
عزت مستدام وتوفیقاتتان پر فزون باد.
والسلام
سید
۰ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ فروردين ۹۶ ، ۰۱:۳۰
خردادی


سلام. در وانفسای شعبده بازی های جدید انتخاباتی و هیاهوی احمدی نژادی شاهد خبری بودیم که فقط میتوان از آن بعنوان یک فاجعه نام برد و دیگر هیچ. جناب آقای اژه ایی در آخرین مصاحبه اخیر خود ضمن اینکه علت دستگیریهای اخیر ارباب کانالهای خبری را امنیتی ذکر فرموده بودند، اضافه کرده اند مطلبی هم در مورد خود جناب وزیر اطلاعات در این رابطه مطرح است. به عبارت دیگر بالاترین مقام امنیتی کشور از طرف یک مقام قضایی ارشد متهم به جرم امنیتی میشود!!!!!!! هرچه بگندد نمکش میزنند، وای که در این مملکت معادن نمک هم گندیده اند. آیا حکومتی که رئیس جمهورش را خائن خوانند و وزیر خارجه اش را وطن فروش دانند و وزیر اطلاعاتش را بقول آقایان مورد دار اعلام کنند ، حسب یک معادله ساده عقلی عدمش به ز وجودش نیست؟؟؟ واقعا، این ره که ما میرویم، به کدام نا کجا آبادی خواهد رسید؟! وقتی وزیر اطلاعات یک کشور در ملاء عام آن هم از طرف یک مقام قضایی بجرم امنیتی متهم میشود .فکر میکنید آیا دیگر برای جاسوسی و ارتباطات با بیگانه قبحی باقی میماند تا از آن مامور امنیتی یا دیپلمات ساده انتظاری داشته باشیم؟ الحمدلله قبح فساد مالی که از بین رفته، وطن فروشی هم از شلغم فروشی آسانتر و رایج تر شده، دیگر چه چیز مانده است. به قول ما ترکها اجاقی نمانده که ما به آن نه....... باشیم .کسی نیست به آقایان بگوید دیگر در این خراب آباد درختی نمانده که بر سرشاخش بنشینید و بن اش را ببرید. در این کویر بی اخلاقی فقط این مانده که فقط گور بکنید که آنهم الحمدالله همه از صدر تا ذیل مشغولند. گورکنانی که خود شکار گورهایی خواهند شد که خود کنده اند. شاید برخی برمن خرده گیرند که سید تند رفتی ولی واقعا در عزای اخلاق مداری در این کشور اگر خون بگرییم جای ملامت نیست. کجایند همیشه کفن پوشان آماده و گریبان چاک کنندگان در شارع و واسلاما گویان و بر سرکوبان که وزیر اطلاعات کشور اتهام امنیتی دارد ولی هنوز راست راست مثل شاخ شمشاد راه میرود وککش هم نمیگزد و آنها هم ساکتند. مسئله ازچند حالت خارج نیست یا آقای اژه ای دروغ میگوید و اتهام وارد میکند و یا بیگانِگان چنان در این جامعه ریشه دوانده اند که هیچ کاری نمیشود کرد. و یا چنان دچار بی اخلاقی و...... شده ایم که حاضریم برای دستمالی قیصریه که سهل است مملکتی را بامردمش به اتش بکشیم.
والسلام، سید

۰ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۵ فروردين ۹۶ ، ۰۲:۲۲
خردادی
سلام. درحکایت اننتشار لیست .کابینه جناب رییسی. اگه سر کاری نباشه )
الله دا بولیر که دوا بوردان رد گشمز

خدا اموات شما را هم ببخشد و بیامرزد مرحوم پدرم نقل میکرد که در زمان رضاخان که مجالس عزاداری امام حسین ممنوع شده بود سالی بخشنامه امد که به مدت یکروز و یک جلسه به تولیت استاندار وقت مجلس امام حسین بر قرار و حتما در ان برای سلامتی اعلیحضرت دعا کنند در تبریز هم استاندار محترمین اراذل اوباش را جمع و دستور بر قراری مجلس داد وخود در شاهنشین مسجد با لباس عزا حضور یافت
و یکی از روحانیت به نام انوقت (اشتباه نکنم میرزا حسین واعظ) که از مخالفین دستِگاه بود وادار به منبر داری و دعا کردند. میرزا چون به دعا کردن رسید فرمود
عجب مجلس محترمی علت تشکیل بخشنامه همایونی صاحب عزا استاندار معزز رئیس خیروشر ابراهیم لوطیِ مسئول ابدار خانه اقا ممد قمه کش کفشدار اقا مصطفی قمار باز و........ خدا هم میداند دعا از این درگاه رد نمیشه(الله بولور که دعا بوردان رد گشمز)
حالا قربانتان گردم :
رئیس جمهور;دادستان سابق
معاون اول :سردار خلبان گاز انبری
وزیر کشور:جناب مستطاب سردار مفخم ذوالقدر
وزیر ارشاد: شهره افاق سردار ضرغامی
معاون پارلمانی: جناب اشرف زاکانی فرمانده اسبق بسبج دانشجویی
وزیر نفت : سردار بزگواررستم قاسمی
وستاره سیاست دوران ومرد همبشه درصحنه محسن رضایی رییس شورای امنیت ملی و........
خدا هم میداند که این مملکت اباد مبشود. اخه مگر جرات دارد نشود. کشوریکه رئیسش دادستان کابینه اش تماما نظامی باشد به چه جرعتی پبشرفت نکند. یه سوت میزنند. یه از جلو نظام میگن. چوب تعلیمی هم که دردست یاالله یک دو سه. بدو تا رسد تمدن بزرگ. کی جرات داره تو خونه اش بشینه. وبیکار باشه بقول ما تبریزیها حتی شده فلانشو میبره براخودش کاردرست میکنه... صبحها تواداره .....مشق ما خوشبختیم میکنه ...شبها هم تو تلویزیون سریال همه خوشبختیم میبینه. تازه ازطرفی جرم وجنایت هم کم مبشه اصلا باورکنید .زندانهاهم خالی میشه اخه کی جرات. داره مرتکب جرم بشه وقتی همه خو.شبختند دارند چهار نعل به جلو میرند راه صد ساله را یکشبه طی میکنند دبگه جرم وجنایت نق نق های فتنه گرایانه یعنی چه . این عده باید بمیرند اصلا زنده بودنشان چه ارزشی داره انوقت ما دو ملت داریم ملت روی زمین وملت زیر زمین.روی زمینها خوشبخت وزیر زمینی ها خوشبختر چرا که از نکبت زندگی فتنه گرانشان ورذیلانه شان خلاص شدند . جهنم هم براشون بهشته راستی قوانین جزایی هم دیگه اسون میشه نه ماده ای نه تبصره ای نه زندانی نه حصری فقط یه. جرم داریم خیانت یه مجازا ت هم داریم. اعدام. راحت. ملت هم یا خادم اند که از سفره خادمین حرم رضوی اطعام. میگردند البته بارعایت نوبت در صفهای منظم یا خاینند که در اسفل السا فلین اسکان می یابند. همه چیز شفاف وروشن فقط بقول ما ترکها اشوفر ساخلا دوشوم(اقاراننده نگه دار ما پیاده شویم) پول گرفتی هیچ رودهامونم ریختی بیرون

۰ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۲ فروردين ۹۶ ، ۲۰:۰۹
خردادی
بسم الرب العجایب
در خبرها امده بود که اقای احمدنژاد در مورد حصر وممنوعیت تصویر چنین اظهار نظر فرموده اند: من راضی به حصر وممنوعیت برای هیچکس. نیستم .

بی اختیار این شعر مرحوم لاهوتی بذهنم امد که;
حسین را کشته بود وخون بها میداد مشتی زر ببین کار یزید بی حیا زشت اختری بنگر

و همچنین یاد سروده زیبای ان شاعر عراقی در قصیده معروف حق من کجاست؟ افتادم.... که در ان حاکم و محکوم قاتل و مقتول و میرغصب همه بدنبال حق خود هستند.
راستی این چه وا نفسایی است که حتی باتجربه تر ین متخصصین نمی توانند تفاوت دوغ و دوشاب را تشخیص دهند.
زنگیان مست عربده کشان در جستجوی انچه حق خود میخوانند چنان نعره در سر کوی وبرزن میزنند .که محتسبان مغفول قافیه را باخته و بجای زنجیر کردن مستان کف بدهن به رفت و روب جارو کردن میدان برای انها پرداخته اند. تا جائیکه انگشتان در دهن ها چون چوب خشکیده و چشمها را یارای ماندن در حدقه ها نیست.
اقای احمدی نژاد و دوستان گرمابه حمامشان برخلاف همه قوانین ونصیحتها و اوامر امدند و بساط معرکه شعبده باز نمودند وگفتند. انچه که دروغ بود و نفی کردند انچه راست بود. جانیان کهریزک خون خواه مقتولان خود شدند. وبه گرسنگان در ارزوی لقمه نان زمان خود منت فراخی روزی نهادند بر مقدسات و خطوط قرمز نظام تاختند وانگاه ملت در را برعلیه برکسانی شوراندند که خون جگر خوردند وشلاق نامردی بر ابروی خود وخانواده شان تحمل کردند ولی بخاطر خیلی چیز هادم فروبستند
شاید تمام این رفتار ها را بتوان درچهارچوب عرف اخلاقی رایج انتخابات نادیده گرفت ولی من در تعجبم که نه صدایی بلند شد است و نه وا اسلامایی شنیده میشود. و نه کسی ممنوع المنبرشده نه حصر گردیده و نه ممنوع التصویر و یا ممنوع ال....... گردیده و نه سخنرانی بهم خورده ........... لذا فقط جهت استحضار بعضی عرض میکنم بزرگواران .عزیزان. کمک گرفتن از سلفگان اگر چه در اول شاید خوش اید ولی مواظب باشید اینان چون خون خورند خونخوار میگردند........سید
۰ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۷ فروردين ۹۶ ، ۰۰:۵۷
خردادی